Çanta Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çanta Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler…

Çanta kıyafetlerinizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olmakla beraber doğru seçilmiş bir çanta ihtiyaçlarınız doğrultusunda donanımlarınızı yanınızda taşıyarak gerektiğinde size sunan en büyük yardımcınız olacaktır. çanta seçimi yaparken aklınızda olması gerektiğini düşündüğümüz bir dizi ipucunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Çanta kıyafetlerinizi tamamlayan en önemli aksesuarlardan biri olmakla beraber doğru seçilmiş bir çanta ihtiyaçlarınız doğrultusunda donanımlarınızı yanınızda taşıyarak gerektiğinde size sunan en büyük yardımcınız olacaktır. çanta seçimi yaparken aklınızda olması gerektiğini düşündüğümüz bir dizi ipucunu sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Çantanızı seçerken tercihinizi öncelikle kıyafetlerinize ve tarzınıza mümkün olduğunca uygun şık ve aynı zamanda ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek çantalardan yana kullanmaya özen göstermelisiniz.

Çantanızı Deneyin..

Çantanızı bir jean alıyor gibi ayna karşısında deneyerek çanta ile bütünlüğünüzü inceleyin,alacağınız çantanın bir sonraki sezon demode olabileceğini düşünüp trendy modellere birsürü para vermekten kaçının,seçeceğiniz çantanın fonksiyonel olmasına dikkat edin.ayrıca çanta alırken alacağınız çantanın vücut ölçüleriniz ile doğru orantıda olmasına dikkat etmeniz gerektiğinide unutmayın.

Örneğin büyük boy ve yumuşak deriden yapılmış yuvarlak hatlı çantalar ince ve uzun kişilerde güzel durur. Eğer kısa ve minyon biri iseniz dikdörtgen bir el çantası sizin için daha uygun olacaktır.

Genel olarak şu kurallara uyabilirsiniz ;

Vücut şekliniz ne kadar yuvarlak hatlara sahip ise çantanızda aynı oranda kalıplı olmalıdır.çantanızın boyuda çok önemlidir,eğer çantanız basende bitiyorsa baseniniz olduğundan daha geniş görünecektir, En çekici çanta boyu genelde belde biten çantalardır. Bu boydaki çantalar belinizi daha ince gösterecektir.

Minyon vücut tipleri..

Minyon vücut tipleri için kullandıkları çantanın boyutları çok önemlidir. Eğer sizde bu guruptansanız sizin için büyük çanta seçiminin doğru olmadığını söylemek doğru olacaktır. Yeni sezonun modası dev boyutlu çantalar olsada bu modaya çok özenmemeniz gerektiğini belirtelim, Büyük çantalar vücudunuz ile orantısız olacaktır çantanın ölçüleri ile boyunun ters orantılı olması gerektiğini unutmayın. Sizin için en doğru tercih küçük çantalar olacaktır.

Üstelik yeni sezonda ‘Pörtföy’ tipi el çantaları çok moda, ancak elimde çanta taşımaktan hoşlanmam diyenlerdenseniz küçük boy omuzda biten çantalarıda tercih edebilirsiniz.

Büyük bedenler ‘Hobo’ tipi çantaları tercih etmeli..

Sizin vücut ölçüleriniz için en uygun çanta tipi ‘Hobo’ tipi çantalardır.yani yumuşak deriden yapılmış büyük ve geniş heybe tarzındaki çantalar. bu tip modeller vücut ölçüleriniz ile doğru orantıyı yakalayacağından sizde çok daha şık duracaktır. uzak durmanız gereken çantalar ise küçük boyutlarda olanlardır.küçük boyutlardaki çantaların sizi olduğunuzdan daha geniş göstereceğini unutmayın. ayrıca kola asılan uzun saplı çantalarda sizi geniş gösterir,kullanacağınız çantanın sapınında kısa ile ortaboy arasında olmasına özen göstermenizde fayda var. son olarak aynaya baktığınızda çantanız kıyafetiniz ile bir bütünlük içerisinde ise doğru çantayı seçmişsiniz demektir.

Yuvarlak hatlı vücut tipleri kısa saplı çantaları tercih etmeli..

Eğer basenlerinize dikkat çekmek istemiyorsanız uzun saplı çantalardan kaçınmalısınız, elde taşınan kısa saplı modeller sizin için daha uygun olacaktır, böylece vücudunuzun alt kısmına dikkat çekmemiş olursunuz. ayrıca hobo tarzı yumuşak derili çantalarda sizin için uygun olacaktır. uymanız gereken en önemli kural ise çok büyük yada çok küçük çantalardan uzak durmaktır..